FORUMUL ELECTRONISTILOR

Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
cornel1962
cornel1962
cornel1962
Membru avansat
MESAJE : 60
MEMBRU DIN : 03/06/2017
LOCATIE LOCATIE : Dambovita

#1tutorial Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 12:56 pm
...mare incredere in Posta Romana !...priviti aici :


DANIEL
DANIEL
DANIEL
Fondator
MESAJE : 13258
MEMBRU DIN : 02/06/2017
LOCATIE LOCATIE : Bucuresti
PROFESIE : Electronist

#2tutorial Re: Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 1:00 pm
Si te mai miri ca sunt falimentari,sa le fie rusine!!!


catalin004
catalin004
catalin004
Membru avansat
MESAJE : 3
MEMBRU DIN : 05/06/2017
LOCATIE LOCATIE : Bals OLT
PROFESIE : Electronica

#3tutorial Re: Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 1:15 pm
Da...si cei de la curierate credeti ca nu fac la fel?daca este ambalat bine produsul nu se intampla nimic....asta daca nu trece cu masina peste el...


Florin Iordache
Florin Iordache
Florin Iordache
Administrator
MESAJE : 17525
MEMBRU DIN : 02/06/2017
LOCATIE LOCATIE : TARGOVISTE
PROFESIE : PASIUNE

#4tutorial Re: Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 1:22 pm
catalin004 a scris:Da...si cei de la curierate credeti ca nu fac la fel?daca este ambalat bine produsul nu se intampla nimic....asta daca nu trece cu masina peste el...

Da sau daca nu le cad coletul jos din maini . Very Happy


sassu
sassu
sassu
Moderator
MESAJE : 1025
MEMBRU DIN : 08/06/2017
LOCATIE LOCATIE : Alba Iulia
PROFESIE : La mine la firma

#5tutorial Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 2:24 pm
Sa vedeti pe cei de la atlassib ce fac


cipri_mury
cipri_mury
cipri_mury
Membru avansat
MESAJE : 188
MEMBRU DIN : 02/06/2017
LOCATIE LOCATIE : Arad

#6tutorial Re: Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 2:49 pm
Oare nu se aflau si oua in careva dintre cutiile ce au fost aruncate din duba? Very Happy


Vizitator
avatar
Vizitator

#7tutorial Re: Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 4:49 pm
Si te miri cind primesti coletul ca nu mai merge ce e in colet nesimtiti , acesti nesimtiti ar trebui dati afara fara mila


Vizitator
avatar
Vizitator

#8tutorial Re: Probleme curieri

Joi Iun 08, 2017 4:52 pm
Eu am facut comanda anul trecut cu pentru un navigator cu cargus si mia adus coletul in 2 saptamini de la comanda nici acesti nesimtiti nu sunt corecti , recomand Fan Curier , GLS , Urgent Curier , mai erau dar nu mai tin minte acum


nelu electron
nelu electron
nelu electron
Membru avansat
MESAJE : 68
MEMBRU DIN : 12/06/2017
LOCATIE LOCATIE : galati
PROFESIE : electronist,SERVICE ELECTRONICE SI ELECTROCASNICE

#9tutorial Re: Probleme curieri

Mier Oct 11, 2017 8:37 am
Eu nu am avut nici o neplacere cu coletele, si am ridicat sute de colete prin posta romana ,majoritatea electronice ,cred ca am avut noroc ....DAR CE AM VAZUT ACUM MA CAM PUS PE GINDURI .


sandutv
sandutv
sandutv
Membru avansat
MESAJE : 1378
MEMBRU DIN : 24/08/2017
LOCATIE LOCATIE : Braila
PROFESIE : depanator tv

#10tutorial Re: Probleme curieri

Mier Oct 11, 2017 12:10 pm
Nici eu nu am avut probleme cu posta sau curierierat in afara ca mai intarziau cu coletul in rest au ajuns toate in regula ,dar asa cum a zis colegul am fost norocosi sau inca nu e prea tarziu sa o patim si noi.


cipri_mury
cipri_mury
cipri_mury
Membru avansat
MESAJE : 188
MEMBRU DIN : 02/06/2017
LOCATIE LOCATIE : Arad

#11tutorial Re: Probleme curieri

Mier Oct 11, 2017 12:21 pm
Dar sa nu se oboseasca curierul a merge pana la usa dvs. si sa va cheme afara pentru a ridica coletul,vi s-a intamplat?Mie da.


mesersmith
mesersmith
mesersmith
Administrator
MESAJE : 2742
MEMBRU DIN : 18/09/2017
LOCATIE LOCATIE : Calarasi
PROFESIE : Electronist, programator baze de date

#12tutorial Re: Probleme curieri

Mier Oct 11, 2017 8:22 pm
Una dintre institutiile din Romania pe care le urasc cel mai mult, este chiar Posta Romana.
Din pacate, nu numai genul asta de manifestare se intalneste la gunoaiele astea, sunt mult mai multe tare pe care le au si pe care le perpetueaza de ani de zile.
De cate ori interactionez cu ei, trebuie sa iau foc, sa le fac pe alea de acolo cu ou si cu otet, etc.
Cum e posibil sa stai la un rand de 2 persoane timp de 40 de minute?
Ei bine, este posibil, Unde? La posta romana.
Sa vezi o angajata de acolo care scrie la tastatura cu un singur deget, care mai si vorbeste si cu o colega despre nu stiu ce dracu, nu te apuca dracii?
Adica, totusi, cat de calm sa fii cu oamenii p r o s t i sau incompetenti?
A fost nevoie sa fie chemata diriginta postei si s-a asezat ea la acel calculator si ce sa vezi? Imediat a rezovat clientii.

Toate aceste lucruri se intampla pentru romanul este precum oaia. O ia pe unde se duce turma. Daca turma tace, tace si al nostru.
Ei nu, eu nu pot fi asa si urasc din toata inima pilele si relatiile si alte chestii de genul asta si nu apelez niciodata la nimeni in sensul asta, insa cand cineva nu-si face treaba cum trebuie, are in mine un dusman imediat.
Trebuie doar sa nu le permitem sa-si bata joc de noi. Nici celor din institutiile de stat, nici celor din privat, nici numanui. Oamenii trebuie sa dialogheze si clar nu trebuie sa permita vreunui i d i o t sa ne arate el cat de bun este el. Sa te fereasca D-zeu de omul p r o s t cu functie!!!


Curierii fac si ei la fel cu coletele, insa spre deosebire de posta, poti reclama daca produsul nu ti-a ajuns in regula.
Eu obisnuiesc ca pana scriu aia hartiile alea, sa si desfac coletul, chiar daca ala imi spune ca nu am voie. Ce vorbesti, amice? Nu e al meu?


AVRAM DORU MARIUS
AVRAM DORU MARIUS
AVRAM DORU MARIUS
Membru
MESAJE : 69
MEMBRU DIN : 09/01/2018
LOCATIE LOCATIE : STOINA, GORJ
PROFESIE : INGINER

#13tutorial Re: Probleme curieri

Lun Feb 05, 2018 7:31 pm
Si eu am primit foarte multe colete cu electronice. Poate am fost un norocos, sau poate cei care au ambalat piesele au fost cu bun simt. Toate au avut montate la interior amortizoare de socuri. Un singur colet am primit cu vizibile urme de cadere (cutie indoita), insa piesele din interior, doar doua erau deteriorate. Este vorba de niste suporti de plastic, pe care i-am gasit  sparti. Interesant a fost faptul ca nu am gasit in colet toate bucatile sparte din piesele deteriorate, ceea ce m-a condus la concluzia, ca poate au fost introduse intentionat si resturile de piese sparte, probabil profitind si de faptul ca au fost si mai multe la numar si nu aveau o valoare asa de mare.. Ca sa le returnez "era mai mare daraua decit ocaua", asa ca am renuntat.
Asta este, in viata mai si pierzi.

Cu stima

DM Avram


constantinvoicu216
constantinvoicu216
constantinvoicu216
Membru avansat
MESAJE : 911
MEMBRU DIN : 04/07/2017
LOCATIE LOCATIE : slobozia-ialomita
PROFESIE : electronist

#14tutorial Re: Probleme curieri

Joi Iun 07, 2018 3:53 pm
eu am stat o ora sa pun un colet la Posta Romana si nu ma bagat nimeni in seama
tot mai buni sunt firmele de curierat rapid


Continut sponsorizat
Continut sponsorizat

#15tutorial Re: Probleme curieri



Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum